A K T U E L L T !!

Sista anmälningdag 26.3 för Nolia Trädgård i Umeå

Nästa månadsmöte den 8.4 vid Sunds kl 19.
Tema: "Inför Påsken"Vi vill gärna ha fler föreningsmedlemmar till "some"-gruppen (socialamedier). Vi i Some-gruppen hjälps åt att hålla föreningens info i sociala medier up-to-date. (Bloggen, Instagram och Facebook). Kom med, det behövs inga förkunskaper, vi hjälps åt och lär oss av varandra.

fredag 19 oktober 2012

Månadsmöte 22.10 på After Eight

Kom och lyssna när Wiveka pratar om  deras trädgårdsresa till Wales.


Kan va underbart att se annat än detta evinnerliga regn som vi får dras med. Men det är ju bra att det inte är snö!!! Man måste ju tänka positivt, eller hur!

Så har vi en trädgårdsresa till Danmark på kommande. Kom och hör vad som erbjuds. Det blir en jättefin resa i slutet av maj. Sätter den här också men månadsmötet blir de första att få veta. Spännande!

Vi ses! 


 

 

2 kommentarer:

Tant Grön sa...

Vem kan va me di Trädgårssällskapet
ska man ha stor trädgård eller

Gudrun sa...

Hej Tant Grön! Roligt att du tog kontakt och jag kan meddela dej att vi inte har några höga krav på våra medlemmar. Din signatur avslöjar att du är trädgårdsintresserad och det räcker. ;) Vill du sedan skriva in dej så ta kontakt med vår sekreterare som finns under fliken: Styrelsen. Hon berättar mera. Välkommen med!